Sukellusmatka Malesian Borneolla
Layang Layang -atolli ja Kota Kinabalu

Kota Kinabalu | Layang Layang
Maailman kolmanneksi suurin saari sijaitsee Malesian rannikolta itään, Etelä-Kiinan merellä, ja on jaettu Malesian, Indonesian sekä Brunein sulttaanikunnan kesken. Malesialle kuuluvat osat ovat kehittyneimmät sekä helppokulkuisimmat. Malesian puoleinen osa saarta jaetaan kahteen osavaltioon – Sabahiin ja Sarawakiin. Sabahin pääkaupunki on Kota Kinabalu, joka tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet sekä rantalomailuun että aktiivisempaan loman viettoon.
Borneon saari on ympärivuotinen matkakohde, mutta suurimmat sateet osuvat joulu-helmikuulle. Lämpötila on kuuma ja kostea ympärivuotisesti. Kuivin kausi osuu maalis–elokuulle.
Kota Kinabalun edustalla voi sukeltaa ympärivuotisesti, mutta Layang Layang -atollille voi matkustaa ainoastaan maaliskuusta - elokuulle.
Esitetty matkapaketti on esimerkki; kaikki toivotut muutokset matkaohjelmaan on mahdollista järjestää.
Ota yhteyttä matka-asiantuntijaan puhelimitse, sähköpostitse tai online chatilla.
Puhelin: 0207 435 100 (asiakaspalvelun puhelumaksu 8,4 snt/min)
Sähköposti: info@aventura.fi
Tekstiviesti ja WhatsApp: 040 135 1001
Online chat toimistoaikoina (sivun alareunassa)